Arhus logo
  • Over ons
  • Jobs
  • FAQ
  • Openingsuren
  • Contact
Aanmelden
  • Bibliotheek
    • Zoek in catalogus
    • Info & praktisch
    • Openingsuren
    • Iedereen digitaal
    • Voor volwassenen
    • Voor kinderen
    • Voor jongeren
    • Voor onderwijs
    • Voor professionals
  • Activiteiten & projecten
    • Kalender activiteiten
    • Projecten
  • Zalen & ateliers
    • Zalen & ateliers
    • Studie- en werkplekken
  • ARhus Café
    • ARhus Café
    • Menu
    • Reserveren
    • Cadeaubon
  • Zoekresultaten
  • |library~marc~vlacc|3160690
Boek

Door en door winter

Benny Lindelauf (Auteur), Wouter Tulp (Illustrator)

Waar staat het?
Reserveer

De dametjes Dikke Door en Dunne Door wonen in een huisje aan een meer. Het is winter en er ligt sneeuw. De dametjes vervelen zich en hopen op bezoek. Voorlezen vanaf ca. 4 jaar, zelf lezen vanaf ca. 7,5 jaar.

Uitgever

Querido (2007)

Taal
Nederlands
Onderwerp

Winter

Extra onderwerp

Hiver, Dieven, winter, Diefstal, humor, sneeuw, verhalen, Het Boekenboek. Onmisbare jeugdboeken, Eerste leesboekjes, Voorleesverhalen

Doelgroep

Vanaf 6-8 jaar, Jeugd

Aantal pagina's

88 p.

ISBN

9789045105871

Beschikbaarheid en plaats in de bibliotheek

ARhus - De Munt

Vandaag open van 10:00 tot 19:00
Beschikbaar

1 exemplaar

Beschikbaarheid Uitgave Plaats in de bib

Aanwezig

Querido, 2007

VERDIEPING 2 : BABILLE : NATUUR : VERHALEN :

LIND

ARhus - De Munt magazijn

Openingsuren niet beschikbaar
Beschikbaar

1 exemplaar

Beschikbaarheid Uitgave Plaats in de bib

Aanwezig

Querido, 2007

MAGAZIJN : SCHOOLCOLLECTIE : ENKEL NA MAGAZIJNRESERVATIE :

LIND

Alle openingsuren

Besprekingen

31/12/2008

Het is winter. Dikke Door en Dunne Door zien niets anders dan sneeuw en ijs, zover als ze kunnen kijken. Onophoudelijk verzuchten ze dat de winter toch zo lang duurt. Samen doen ze er alles aan om dit seizoen korter te laten lijken. De Doren willen erg graag bezoek, maar er komt niemand omdat de sneeuw te hoog ligt. Dikke Door komt op het idee om dan zelf maar bezoek te maken uit ijs. Wanneer er dan uiteindelijk toch iemand langskomt, vinden de Doren dit niet zo leuk: hij steelt immers hun laarzen, neemt happen uit hun taart die zijzelf "Koekelaar" noemen... Na de mislukte poging van Dikke Door om een val te maken om de dief te vangen, komt Dunne Door met het idee om een "Niet Hier Maar Daar Deur Val" te maken, om op die manier de dief te misleiden.

Door en Door winter is een zeer vindingrijk boek. De humor zit vaak in de tegenstellingen die in het boek verwerkt zijn, wat al begint bij de Doren zelf. Verder spelen de twee spelletjes die ze extra lang laten duren opdat de winter korter zou duren, en waarbij de winnaar diegene is die het eerst verliest. Natuurlijk zorgt ook de "Niet Hier Maar Daar Deur Val" voor de nodige verwarring. Verder zijn ook de vele woordspelletjes heel leuk gevonden. Zo wordt Dikke Door, die vermomd is als Koekelaar, door Dunne Door "Koekeloer" genoemd omdat ze op de uitkijk staat.

De illustraties van Wouter Tulp zijn sfeervol, en bovendien is er een leuke wisselwerking tussen de illustraties en de tekst, vooral naar het einde van het boek toe. Bepaalde delen van het verhaal worden nl. niet in woorden verteld, maar doorheen de illustraties. Zo heeft Dikke Door vier vallen gemaakt om de dief te vangen. Ze heeft deze echter te goed verstopt en daar wordt Dunne Door het slachtoffer van. Het ene hoofdstukje eindigt met Dikke Door die Dunne Door garandeert dat ze zonder probleem naar haar kan toelopen. Hierop volgt een prent waarop duidelijk blijkt dat dit niet het geval is. Het volgende hoofdstuk begint dan met een beschrijving van Dunne Door nadat ze in de val gelopen is.

Uit de illustraties is een selectie gemaakt die terug te vinden zijn op een stickervel dat bij het boek zit. [Ilse Moens]

Virgi Smits-Beuken

Twee excentrieke dametjes, Dikke Door (robuust en rondborstig) en Dunne Door (snel argwanend en angstig), wonen in een afgelegen huisje aan de rand van een groot meer. Tijdens 'de winter van de eeuw' zijn zij en hun Koe Klaar volkomen afgesneden van de bewoonde wereld. Ze vervelen zich en zouden dolgraag bezoek krijgen. Daarom verzinnen zij van alles, wat tot onvoorziene avonturen leidt. Een buitengewoon komisch voorleesverhaal, vol grappige woordspelingen, onverwachte wendingen en reuze spannende ontwikkelingen. Prima karaktertekeningen en prachtig taalgebruik. Met heel veel paginagrote afbeeldingen die de capriolen van de dametjes schitterend weergeven, in treffende 'ijstinten' of hartverwarmende kleurschakeringen voor de scènes binnenshuis. Een fantastisch boek waarin kinderen vanaf ca. 7,5 jaar door en door en door zullen willen lezen. Voorlezen vanaf ca. 4 jaar, zelf lezen vanaf ca. 7,5 jaar.

Door en door winter

Hilde Ureel

ua/an/22 j

Dikke Door en dunne Door vinden het niet zo fijn dat het winter is omdat er nu niemand op bezoek komt. Gelukkig hebben ze heel wat ideetjes om de verveling te doorbreken. Ze maken voor zichzelf gezelschap door naar hun eigen beeld ijspoppen te zagen uit het bevroren meer. Ze spelen spelletjes en bakken koeken, ... maar op een morgen zijn hun laarzen verdwenen. Ze komen tot het besluit dat het alleen maar een dief kan geweest zijn. Ze maken een val voor de dief. Heel lief en grappig verhaaltje over twee figuurtjes die elkaars tegengestelde zijn maar elkaar ook perfect aanvullen. Met eenvoudige woorden en korte zinnetjes bouwt de schrijver op een poëtische manier de leefwereld van de twee Doren uit. Hij kleurt het met woordspelletjes die je zelfs als volwassene een glimlach ontlokken. Wie blijft er onbewogen bij kit, kat, kit, kat. Eigenlijk moet de klok tik zeggen. Tik en tak. Maar hij ging stuk. Dike Door heeft de klok gemaakt. Nu doet hij het weer goed. Nou ja, bijna goed. De illustraties zijn mooi afgewerkt; ze voeren je op een fantasievolle manier binnen in het wereldje van de twee dametjes. Voorleesboekje vanaf vier jaar en zelf lezen vanaf zeven jaar.

Suggesties

De hemel van Heivisj
Boek

De hemel van Heivisj

Benny Lindelauf

Hoe Tortot zijn vissenhart verloor
Boek

Hoe Tortot zijn vissenhart verloor

Benny Lindelauf

Hele verhalen voor een halve soldaat
Boek

Hele verhalen voor een halve soldaat

Benny Lindelauf

Negen open armen
Boek

Negen open armen

Benny Lindelauf

Meester van de schaduw
Boek

Meester van de schaduw

Benny Lindelauf

Superhelp!
Boek

Superhelp!

Benny Lindelauf

Het tegendeel van zorgen
Boek

Het tegendeel van zorgen

Benny Lindelauf

Ze hadden hun schaapjes geteld
Boek

Ze hadden hun schaapjes geteld

Benny Lindelauf

Hoe Tortot zijn vissenhart verloor
Daisy

Hoe Tortot zijn vissenhart verloor

Benny Lindelauf

De nachtlantaarns van meneer Makkelie
Boek

De nachtlantaarns van meneer Makkelie

Alice Hoogstad

Arhus
Artikel uit tijdschrift

De muziek van de tekst : interview met Benny Lindelauf

Karin Kustermans

Krijg een e-mail wanneer dit item beschikbaar is

Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.

Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.
bevestigen

Footer

ARhus De Munt & ARhus Café

De Munt 8, 8800 Roeselare | 051 69 18 00

Gesloten, open om 10u

ARhus Rumbeke

Kerkplein 15, 8800 Roeselare | 051 69 18 02 

Gesloten, open om 14u

ARhus Beveren

Beversesteenweg 492, 8800 Roeselare | 051 69 18 01 

Gesloten, open zaterdag om 10u

ARhus Gitsestraat

Gitsestraat 287, 8800 Roeselare | 0473 80 24 67 

Gesloten, open zaterdag om 10u

#HACKpand

De Munt 6, 8800 Roeselare

Burgerzaken & 1788

De Munt 8, 8800 Roeselare (verdieping +0) | 1788

Voet

  • Kalender
  • ARhus Café
  • Nieuws
  • Over ons
  • Contact
  • Jobs
  • Mijn Bibliotheek
  • Zalen & ateliers
  • Werk- & studieplekken
  • Voor onderwijs
  • Nederlands oefenen
  • Iedereen digitaal

Blijf op de hoogte

Wens je op de hoogte te blijven van onze activiteiten en nieuwtjes? Schrijf je dan in op onze maandelijkse nieuwsbrief. Wees gerust, we zullen je niet spammen. Bekijk hier de voorbije nieuwsbrieven.

Welke nieuwsbrief wil je graag ontvangen? Je kan meerdere opties selecteren.
Ik ga akkoord met het privacybeleid.

ARhus - vzw Het Portaal / De Munt 8, 8800 Roeselare / 051 69 18 00 / info@arhus.be / btw 0808 070574

  • © ARhus
  • Gebruiksvoorwaarden bibliotheekwebsite
  • Cookiebeleid
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Privacyverklaring
  • Deze website is mee mogelijk gemaakt door Cultuurconnect en Vlaanderen - Conquered by Hannibal