Persbericht: Tournée digitale: van artificiële intelligentie tot zorgeloos online
Tournée digitale: van artificiële intelligentie tot zorgeloos online
Roeselare, 22 september 2025
De digitale wereld biedt talloze voordelen: van snel bankzaken regelen en in een handomdraai creatieve teksten schrijven met AI tot medische innovaties. Maar met die kansen komen ook risico’s: phishing, cyberpesten, overprikkeling, …
“Tijdens Tournée digitale in oktober trakteren tal van Roeselaarse organisaties op digitale proevertjes om mensen te laten genieten van de voordelen en te wapenen tegen de risico’s. In heel Vlaanderen is er de Digitale Week. In Roeselare zien we het grootser en maken we er een hele maand van.” vertelt Matthijs Samyn, schepen van onder andere ICT en dienstverlening.
Opening van het 14e Digipunt in Roeselare
Wie vragen heeft over smartphones, laptops, tablets, … kan het hele jaar door gratis terecht bij de Digipunten in Roeselare. Vrijwilligers en medewerkers van verschillende organisaties helpen problemen oplossen en geven mensen een duwtje in de rug om zelfredzamer en zelfverzekerder buiten te stappen. In oktober zet elk Digipunt beurtelings de deuren open. Ook als je geen concrete vraag hebt, valt er heel wat te beleven: een eerste stapje zetten met ChatGPT, testen hoe sterk wachtwoorden zijn, leuke prijzen winnen dankzij het digitale rad, … Op 14 oktober opent ook het 14e Digipunt in Roeselare, in dienstencentrum JEUN De Waterdam.
“De voorbije maanden kregen de Digipunten heel wat vragen over handyPark, een app en website voor personen met een handicap om hun nummerplaat digitaal te registreren. Daarnaast kwamen nabestaanden vragen hoe ze toegang konden krijgen tot documenten of toestellen van overleden partners. We merkten ook dat Roeselarenaars wakker liggen van phishing en cybercriminaliteit. Daarom organiseren we rond al deze thema’s gratis infosessies samen met diverse organisaties, zoals de dienstencentra van JEUN, SAAMO, Politiezone RIHO, ...”, tipt Sandra Vanneste van ARhus, die voor het derde jaar op rij Tournée digitale coördineert.
Xavier Taveirne gastheer in ARhus
Kenniscentrum ARhus wil ervoor zorgen dat mensen niet enkel vandaag maar ook (over)morgen mee zijn op de digitale sneltrein. “4 oktober staat in ARhus De Munt in het teken van gezondheid en welzijn. Duik mee in de wereld van wetenschap, digitale zorg en … podcasts. Want de wetenschappers van de Universiteit van Vlaanderen beantwoorden onder andere vragen als Kan je ChatGPT gebruiken als psycholoog? en Is het zinvol om alles wat mijn horloge opmeet door te sturen naar mijn dokter?. Radiopresentator Xavier Taveirne is de gastheer tijdens de podcastopnames.”, licht Yves Rosseel, directeur van ARhus, toe.
Praktisch
Tournée digitale (30 september tot en met 5 november) is een initiatief van ARhus en Stad Roeselare, in samenwerking met verschillende partners die zich inzetten om de digitale vaardigheden van de Roeselarenaar te versterken.
Het volledige programma en meer info vind je op www.iedereendigitaalroeselare.be/tournee-digitale. Deelnemen is steeds gratis, maar inschrijven is soms verplicht. Dit kan online, je kan ook terecht in ARhus of bellen naar 051 69 18 00.
Een infobrochure met het volledige programma werd verspreid in alle Roeselaarse brievenbussen. Daarnaast is de brochure ook verkrijgbaar in alle afdelingen van ARhus en bij de deelnemende organisaties.
De activiteiten in het kader van ‘Naar een e-inclusieve zorg’ kwamen tot stand met de steun van de POD Maatschappelijke Integratie, Digilab, gefinancierd door de Europese Unie – NextGenerationEU. De Digipunten en andere activiteiten kwamen tot stand dankzij Stad Roeselare en DVV Midwest in het kader van Digibanken Vlaanderen.
