- - Bibliotheek
- - Voor onderwijs en kinderopvang
- - Materialen voor in de klas
- - Themapakketten wereld en maatschappij
Themapakketten wereld en maatschappij
Themapakketten rond wereld en maatschappij
Helden & Schurken-box
Kinderen uit het basisonderwijs zijn vatbaar voor interpretaties, ideeën en meningen. Zowel offline als online. Het lespakket Helden & Schurken wil kinderen een basis geven om een eigen mening te vormen over maatschappelijke thema’s zoals haatspraak en extremisme.
Wat?
Het pakket bevat strips rond ‘helden en scherken’ die een alternatief geluid bieden aan extremisme. Verder is de box voorzien van methodieken om verschillende thema’s zoals extremisme, stereotypering, media en verhalen bespreekbaar te maken in de klas.
Doe de Deau-pakket
Waar ook ter wereld, iedereen heeft water nodig. Van ’s morgens tot ’s avonds. Maar water komt niet overal zomaar uit de kraan. Via het pakket ‘Doe de Deau’ denken kleuters op een speelse manier na over waterverbruik.
Het pakket is gelinkt aan Dogbo, de stedenbandpartner van Stad Roeselare in het West-Afrikaanse land Benin.
Voor wie?
Met het pakket kunnen leerkrachten in de kleuterklas ingaan op het thema water.
Wat?
Het bevat een uitgewerkte handleiding, een knuffel Deau, een prentenboek, heel wat spelmateriaal en tientallen verrassende tips om met het thema aan de slag te gaan.
Pakket Lou over diversiteit
Iedereen is anders. We verschillen op vlak van geslacht, huidskleur, seksuele oriëntatie, religie, leeftijd en op ontelbare andere vlakken. In opdracht van de provincie Vlaams-Brabant ontwikkelde çavaria samen met Kathleen Amant met ‘Lou op weg naar school’ een boekje voor kleuters. Doorheen het boek en het afgeleide materiaal zit het thema diversiteit als een evidentie verweven.
‘Lou op weg naar school’ is het eerste boek van een reeks verhalen rond het personage van Lou, die wil bijdragen aan een wereld waarin het fijn samenleven is, met al onze verschillen en gelijkenissen.
In de reeks zijn ook volgende boekjes beschikbaar:
- Lou viert carnaval met online educatief materiaal
- Lou in het ziekenhuis met online educatief materiaal
- Lou in het herfstbos met online educatief materiaal
Voor wie?
Het pakket is gericht op kleuters uit de eerste tot derde kleuterklas.
Wat?
Het pakket bevat een aantal basiselementen:
- een introductie bij het pakket
- het boek ‘Lou op weg naar school’
- een geplastificeerde vertelplatenset (A3)
- een multi-inzetbaar memoryspel (11 x 2 kaarten)
- een plattegrond (A2) met bijbehorende huizen
- een prentenset diverse gezinnen (11 prenten van 200 x 200 mm)
- een fotoset beroepen (13 beroepen)
- drie puzzels (270 x 200 mm)
Prinses Arabella
Ken je prinses Arabella al? Dit guitige Afrikaanse prinsesje is voor veel kleuters een vertrouwd gezicht. Verras hen in de klas met een van de verhalen over Arabella: ‘Prinses Arabella maakt kleuren’, ‘Prinses Arabella gaat naar school’ of ‘Prinses Arabella is jarig’.
Voor wie?
De pakketten van Arabella zijn gericht op de kleuterklas.
Wat?
Elk pakket bevat een pop en prentenboek van Arabella.
Hoe ontlenen?
Alle themapakketten vind je in de themacollectie van ARhus De Munt (verdieping -0) en kunnen ontleend worden met een leerkrachtenabonnement. Meld je aan het onthaal aan met je pas om de toegangsbadge voor deze ruimte te ontvangen.