Ik lees graag met Mier en Mug
Katrien Vandewoude
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Uitgeleend
|
De Vier Windstreken, 2017 |
VERDIEPING 2 : BABILLE : KLEUTER : MENS - LICHAAM ![]()
Familie |
Linda Adam
Een meisje speelt samen met haar vader. Soms is haar vader een vliegtuig en laat hij haar hoog door de lucht zweven, soms is hij een olifant en spuit hij haar nat met de waterslang en soms is hij een krokodil die grote golven in het bad maakt. Deze fantasievolle belevenissen over de spelletjes die vader en dochter samen spelen wordt verteld in eigentijdse versjes op rijm. De versjes hebben acht korte, eenvoudige regels. Ieder versje eindigt met de zin: ‘Mijn papa is een…’ Kinderen kunnen samen hun ouders raden wat de vader tijdens het beschreven spelletje verbeeldt. Omdat de tekst rijmt en het versje een duidelijke voorzet geeft, ligt het te raden woord makkelijk voor de hand. Hierdoor wordt het kind op een laagdrempelige manier extra bij het verhaal betrokken. Het verhaal is rijkelijk geïllustreerd met vriendelijke, zachtgekeurde tekeningen die twee pagina’s beslaan. We zien vader en dochter samen spelen in het hier en nu, daarnaast zien we ook de fantasie van het meisje tijdens het spel waarbij papa is veranderd in een olifant of krokodil. Een fijn, speels poëzieprentenboek voor kinderen vanaf ca. 4 jaar.
Katrien Van Tongerloo
2/ei/29 m
“Stampe-stampen door het bos
We trompetten erop los
Pas op, daar ligt een waterslang!
Voor nat worden ben ik niet bang
En weet je wat ik ook al durf?
Ik glij zomaar van zijn slurf
Ik hoop maar dat ik zachtjes land
Mijn papa is een ...”
Kan je het rijmpje aanvullen? Dan ken je het begin van dit verhaal al! Als papa thuis met de kinderen speelt, beleven ze de gekste avonturen. Met behulp van wat fantasie komen ze in de jungle, bij een reus of in een pretpark terecht. Wil je te weten komen waarin papa telkens kan veranderen, sla dan snel je blad om!
De dingen die papa, zoon en dochter samen doen zijn heel herkenbaar. Papa’s gooien kinderen in de lucht, zwieren hen in het rond, doen gek in het bad, houden een kussengevecht ... Voor kinderen worden deze spelletjes algauw iets helemaal anders als je er wat fantasie bij doet. Een gezellig verhaaltje op rijm om voor het slapengaan te lezen. De illustraties nemen telkens een volledige dubbele bladzijde in beslag en zijn erg kleurrijk. Het is een leuk effect om de illustraties met en zonder papa af te wisselen. Eerst krijg je te zien wat er werkelijk gebeurt, gevolgd door een illustratie die de verbeelding van de kinderen weergeeft. Het einde van het boek vind ik grappig en uit het leven gegrepen!
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.