- - Zoekresultaten
- -
Op zoek naar aanvaarding : leven met reumatoïde artritis
Mia Van der Schueren (Auteur), Michel Walravens (Medewerker)
Beschikbaarheid en plaats in de bibliotheek
ARhus - De Munt magazijn
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Magazijn |
Houtekiet, 2001 |
MAGAZIJN : NON-FICTIE : ENKEL NA MAGAZIJNRESERVATIE : 605.18 SCHU |
Besprekingen
31/12/2001
Mia van der Schueren was 25 jaar toen ze reumatoïde artritis (RA) kreeg. In Op zoek naar aanvaarding schrijft ze haar ervaringen en gevoelens van verbazing, ongeloof, woede, pijn en machteloosheid neer, enerzijds deels als schrijftherapie voor zichzelf, maar deels voor andere patiënten, hun vrienden en gezinsleden, om hen bij te staan in de strijd tegen deze ziekte en om hen beter te informeren over het ziekteverloop, de medicatie en de chirurgische mogelijkheden. In het eerste deel vertelt ze haar eigen ervaringen en emoties. Ze wordt verschillende keren geopereerd, maakt een echtscheiding mee en gaat echt door een diep dal. Maar toch blijft ze moedig vechten en bewijst ze dat je ook met RA gelukkig kan leven.
In deel twee schetst ze bondig hoe het andere patiënten kan vergaan en dit om duidelijk te maken hoe grillig en wisselend deze ziekte kan zijn. Door hun verhalen komen zowel de positieve als de negatieve aspecten van de ziekte aan bod. In deel drie wordt op een uitgebreide en begrijpelijke manier alle medische informatie over de ziekte uiteengezet. Dokter Michel Walravens geeft een duidelijk antwoord op wat deze ziekte precies inhoudt en hoe het proces ontstaat. Je vindt antwoorden op vragen over erfelijkheid, reumafactor, immuniteit, ontsteking, antistoffen en antigenen, bloedanalyses, medicatie en chirurgische ingrepen. Achteraan vind je een verklarende woordenlijst van de gebruikte medische termen; ook de illustraties in het boek en de fotobijlage verhelderen de tekst. [Debby Van Otten]
L. van 't Veen
Mia van der Schueren kampt al 27 jaar met reumatoïde artritis als ze in dit boek het verloop van het ziekteproces beschrijft en hoe ze er mee is omgegaan. Ongeloof, verzet, acceptatie, het komt allemaal aan bod. Voor lotgenoten of zij die met deze ziekte te maken krijgen in hun naaste omgeving zal dit boek een steun kunnen zijn. Kanttkening hierbij is dat Mia van der Schueren vrij snel over haar emotionele proces, veroorzaakt door deze ziekte, heenstapt. De beschrijving is niet diep genoeg om het proces te kunnen doordringen. De ervaringen van anderen en vooral de medische toelichting van dokter Michel Walravens geven meerwaarde aan dit boek; zij verbreden de persoonlijke ervaringen van de auteur.
Suggesties
Krijg een e-mail wanneer dit item beschikbaar is
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.