Exodus
Kate Stewart
David Stewart (Auteur), David Antram (Illustrator)
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Aanwezig |
Van Reemst, cop. 2001 |
VERDIEPING 2 : BABILLE : IK EN DE WERELD INFO (TURKOOIS) : GESCHIEDENIS : Kast ![]()
Het Oude Egypte |
31/12/2001
Toetanchamon, Ramses en co zullen zich allicht omdraaien in hun sarcofaag als ze dit boek te zien krijgen. Zonder enige eerbied worden ze uit hun zwachtels gerold. De typische zwarte Britse humor blijkt al meteen uit de grillige letters op de titelpagina en de bizarre mummiekop met glazige ogen. De dood wordt uit zijn verschrikking gewikkeld door de karikaturale figuren met duidelijke invloed van komische strips. Het hele boek is geschreven in de jevorm, alsof je als lezer een cursus mummificeren krijgt. De grappen in de tekst vind ik doorgaans zoutloos : "Hang een houten naamkaartje aan je lijf, daarmee voorkom je later verwisselingen" of "De hersens haal je met een haakvormig instrument door de neus uit het hoofd (NIET IETS OM ZELF UIT TE PROBEREN!)". In de eerste hoofdstukken maak je in tekst en beeld het proces mee van lijk tot mummie. In verdere hoofdstukken lees je over klaagvrouwen, grafrovers en dierenmummies. Interessant zijn vanzelfsprekend de tips voor mummies. Voor sensatie zorgen de beroemde en bereisde mummies. Het boek volgt het bekende principe met een korte inleiding, minimale tekstblokjes en veel illustraties. [Jan Van Coillie]
Prof. dr. K.A.D. Smelik
Onder het motto 'meer van hetzelfde' verschijnt het ene platenboek over het oude Egypte voor kinderen na het andere. Dit boek heeft als thema de oud-Egyptische gewoonte van mummificatie, maar het verschilt van andere platenboeken voor kinderen over dit onderwerp omdat alles op een humoristische wijze wordt verteld en uitgebeeld, met af en toe tamelijk zieke grappen. Per hoofdstuk wordt één thema behandeld met een hoofdtekst en bijschriften bij de illustraties, die in komische stijl zijn getekend maar wel met aandacht voor de historische achtergrond. De tekst is in eenvoudige stijl geschreven; bovendien zijn een verklarende woordenlijst en register achterin opgenomen. De informatie is meestal ter zake (afgezien van een enkele misser), waardoor deze uitgave geschikt is voor het basisonderwijs. Door de concentratie op één onderwerp (mummificatie) biedt dit boek heel wat meer voor jonge lezers dan een algemeen boek over het oude Egypte, maar het is de vraag of ieder kind (c.q. ouder) deze humor weet te waarderen. Kinderen die van griezelen houden, zullen door dit boek zeker niet worden teleurgesteld. Vanaf ca. 10 jaar.
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.