De voedselzandloper : over afvallen en langer jong blijven
Kris Verburgh
Kris Verburgh (Auteur)
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Magazijn |
Houtekiet, 2003 |
MAGAZIJN : NON-FICTIE : ENKEL NA MAGAZIJNRESERVATIE : 552.2 VERB |
31/12/2004
Kris Verburgh is amper 17 en woont en zit op de middelbare school in Puurs. Sinds zijn kleuterjaren is hij -- net als zijn vrienden en klasgenoten nu -- gefascineerd door wetenschap en meer bepaald de astronomie en natuurkunde. Zwarte gaten, relativiteitstheorieën, de levensloop van sterren, de krommingen van het heelal: het zijn allemaal onderwerpen die in een doorsnee boek over astronomie ruimschoots aan bod komen en die Verburgh en zijn omgeving uitermate boeien. Verburgh stelde echter al gauw vast dat de meeste boeken over de materie niet echt gericht waren op hem en zijn vriendenkring. Daarom besloot hij dan ook om een 'tussenboek' te schrijven: eenvoudiger, vlotter geschreven en toegankelijker dan de doorsnee boeken over astronomie, maar toch voldoende wetenschappelijk onderbouwd en met dezelfde typische thema's.
Elf hoofdstukken behandelen elk een min of meer afgerond onderwerp, gaande van het multiversum, leven op andere planeten en het einde der tijden, tot de oerknal, relativiteit en kwantummechanica. Verburgh geeft de lezer inzicht in het werk van Einstein, Newton, Hubble en Friedman in een taal die ondanks de jonge leeftijd van de auteur heel volwassen en vooral heel toegankelijk is. Wat vooral opvalt, is de passie waarmee de auteur vertelt. Er staan vrijwel geen illustraties in het boek, maar aangezien dit werk ruimschoots tot de verbeelding spreekt, zal dit voor de meeste lezers wellicht geen bezwaar zijn.
Een uitermate boeiende en verrassende leeservaring die op een frisse en heldere manier de huidige stand van zaken in de kosmologie uit de doeken doet. Met een verklarende woordenlijst en zoals het een goed wetenschappelijk werk betaamd: een bibliografie. [Koen Van der Elst]
Dr. R. Licht
Het boek is te lezen als een uitgebreide rondleiding door de astrofysica. Het is bedoeld voor de leek, maar met diepgang. Het is voorzien van een helder register, een verklarende woordenlijst en een overzicht van gebruikte bronnen. Het boek is ten dele een bundeling van eerder gepubliceerd werk in populaire media, waardoor de opbouw als geheel niet zo duidelijk is. Elk hoofdstuk is hierdoor echter wel goed op zichzelf te lezen. De Vlaamse auteur is pas zeventien (!), dat zal aanspreken bij lezers van die leeftijd. Weinig plaatjes en best een lastige tekst, maar het geheel straalt enthousiasme uit en heeft behoorlijk wat humor. Een boeiend, indrukwekkend en amusant boek om regelmatig te pakken en iets uit te lezen. Recent was er veel aandacht voor dit boek in de media.
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.