Seneca voor managers : kernspreuken gekozen uit de Brieven aan Lucilius
Lucius Annaeus Seneca
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Aanwezig |
Athenaeum-Polak en Van Gennep, 2012 |
VERDIEPING 4 : BLAUWE TOREN : FILOSOFIE : Kast 1 153.2 SENE |
Dr. D.G. van der Steen
Een klein juweeltje van de hand van Seneca, de stoïcijnse filosoof die tweeduizend jaar geleden met groot psychologisch inzicht levenslessen gaf die onverminderd actueel zijn (zijn werk staat niet voor niets centraal op het vwo-examen Latijn 2013). Dit boekje is bedoeld voor mensen die vinden dat het leven te kort is. Volgens Seneca pakken die mensen hun leven niet goed aan: zij haasten zich van het verleden naar de toekomst en verspillen daarbij het kostbaarste dat ze hebben: tijd. De vertaler, Vincent Hunink, heeft een tekst geleverd die van de regels spat alsof hij gisteren geschreven is: vrijer dan de eerdere vertaling van Tjitte Janssen, met alle aandacht niet alleen voor de denker Seneca, maar tevens voor de taalvirtuoos die hij ook was. Met een kort nawoord en een verklarend overzicht/register van de in de tekst genoemde personen. Gebonden uitgave in pocketformaat; normale druk.
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.