Het kerstverhaal
Kathleen Amant
10 exemplaren
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Uitgeleend
|
Clavis, 2022 |
VERDIEPING 2 : BABILLE : Peuterboeken ![]()
Natuur |
Aanwezig |
Clavis, 2022 |
VERDIEPING 2 : BABILLE : Peuterboeken ![]()
Natuur |
Uitgeleend
|
Clavis, 2011 |
VERDIEPING 2 : BABILLE : PEUTERBOEKEN ![]()
Natuur |
Net binnen |
Clavis, 2011 |
VERDIEPING 0 : THEMACOLLECTIE ENKEL VOOR ONDERWIJS EN DIENST ![]()
Natuur |
8 items aanwezig |
Clavis, 2011 |
VERDIEPING 0 : THEMACOLLECTIE ENKEL VOOR ONDERWIJS EN DIENST ![]()
Natuur |
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Uitgeleend
|
Clavis, 2011 |
JEUGD : PEUTERBOEKEN : ![]()
Natuur |
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Aanwezig |
Clavis, 2022 |
Thema: duurzame ontwikkeling 9.5.DO.KO |
15/05/2012
Kathleen Amant schreef ondertussen al een heleboel prentenboeken, waarin Anna vaak de hoofdrol speelt: Anna bij de kapper, Anna is jarig, Anna in de klas, …
In Anna en haar groentetuintje gaat Anna samen met haar papa een moestuin maken. Een groentetuin aanleggen is een activiteit waar kleuters ontzettend veel van houden. Dit herkenbare boekje kan daartoe een goede aanzet zijn.
Eerst wieden Anna en papa al het onkruid en daarna maken ze de grond weer plat met de hark. Anna legt de zaadjes in de grond, doet er aarde over en geeft de zaadjes water met haar gieter. En dan moeten ze wachten. Iedere dag gaat Anna met haar laarsjes aan de groenten water geven en al snel ziet ze de eerste groene blaadjes. Anna versiert haar tuin met vlagjes. Op een dag zijn de plantjes groot geworden. Anna trekt de wortels en de sla uit de grond en brengt ze in haar mand naar mama. Samen maken ze alles klaar en smullen vervolgens van de vers geplukte groenten. Anna wil meteen nieuwe groenten zaaien, want die zijn het allerlekkerst!
De illustraties van Kathleen Amant zijn eenvoudig en kleurrijk. Ook hier wordt er weinig gebruik gemaakt van details, maar alle belangrijke elementen zijn wel aanwezig. De prenten zijn erg overzichtelijk en zijn geschilderd in felle kleuren met weinig nuances. Alles is zwart afgelijnd. Het boek is vierkant met een stevige kaft. Het heeft afgeronde hoeken en vrij stevige, glanzende pagina’s. Op de linkerpagina staat steeds de tekst en op de rechterpagina de bijhorende prent. Er is vrij veel tekst, waardoor er heel wat woordenschat aan bod komt. Zo vind je alle belangrijke woorden terug in verband met zaaien en planten, zoals zaadjes, onkruid, tuinhandschoenen, schopje, uitgraven, compost, strooien, kruiwagen, … Op die manier komen de kinderen met een ruime woordenschat in contact.
Anna en haar groentetuintje is een fijn prentenboek met een thema dat kleuters aanspreekt. Als zo’n groentetuin ook nog samen met hen kunt uitvoeren, wordt het des te interessanter. Het zet kinderen aan om gezonde, verse groenten te eten. Want groenten die je zelf hebt gezaaid, zijn nu eenmaal het allerlekkerst! [Evelien Vanroy]
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.