Brug naar Malmö : literaire thriller
Kjell Genberg
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Magazijn |
De Rode Kamer, 2007 |
MAGAZIJN : FICTIE : ENKEL NA MAGAZIJNRESERVATIE : GENB |
31/12/2007
Dossier Göteborg is de tweede politiethriller van de Zweedse auteur Kjell Genberg (geb. 1940). In 2006 verscheen Retour Stockholm) die in het Nederlands vertaald werd, en hopelijk zal het daar niet bij blijven. Hoofdfiguur is andermaal commissaris Arnold Nyman, een dynamische vijftiger die bij het politiekorps in Stockholm een indrukwekkende staat van dienst heeft opgebouwd. Om administratieve redenen heeft hij echter heibel met zijn directe chef, wat maakt dat hij wordt overgeplaatst naar Göteborg. In zijn nieuwe thuishaven wachten hem evenwel weinig troost en verpozing.
Een bomaanslag legt een huis dat gerund wordt door de gemeente in puin, en men vermoedt wordt dat er politieke motieven in het spel zijn. Ondertussen wordt er een lijk aangetroffen in een kartonnen doos. Het onderzoek wijst uit dat het een jonge vrouw betreft, die pas vrijgelaten is uit de gevangenis en mogelijk het slachtoffer werd van een afrekening binnen het drugsmilieu. Dan schakelt het verhaal over naar een man die zijn vrouw vermoordt en een ingenieus plan bedenkt om zich te ontdoen van het lijk. Een volmaakte moord lijkt in de maak, maar dat is buiten de hardnekkige inzet gerekend van Nyman, zijn team en de gedegen detectiemiddelen en forensische knowhow die tot hun beschikking staan.
Deze bijzonder spannende thriller houdt het midden tussen een politieprocedurethriller en een knap psychologisch onderbouwde literaire thriller. De thriller valt op door de realistische spannende benadering waarbij het politieonderzoek geleidelijk aan zijn ontknoping nadert, door de protagonisten die met vaardige pen uitgroeien tot driedimensionale personages, en door de bijzonder levendige wijze waarop de auteur zijn personages een eigen stem geeft in de dialogen. Ook erg geslaagd is de manier waarop Genberg hun gevoelswereld schetst en ervoor zorgt dat de lezer onweerstaanbaar betrokken raakt in deze doorwrochte en tegelijk bijzonder intelligente intrige. Kjell E. Genberg staat op dezelfde kwalitatieve hoogte als Henning Mankell en zijn geesteskind commissaris Arnold Nyman zou de broer kunnen zijn van Kurt Wallander. [Staf Schoeters]
Redactie
Tweede in het Nederlands vertaalde Zweedse misdaadroman over de wat knorrige commissaris Arnold Nyman. Zijn superieuren zijn hem vanwege zijn eigenzinnige optreden liever kwijt dan rijk en Nyman wordt overgeplaatst van Stockholm naar Göteborg. Hij is nog herstellende van een kogelwond en moet ook wennen aan een nieuwe stad, met nieuwe collega's en een andere manier van werken. Nyman krijgt de opdracht de moord te onderzoeken op een jonge vrouw, gevonden door twee vuilnismannen langs de kant van de weg. Zijn collega's van de afdeling geweldsmisdrijven zijn volop bezig met een onlangs gepleegde bomaanslag. Sporen wijzen naar een gemeentelijke politicus. Boeiende, vlot leesbare politieroman volgens Scandinavisch model. Geen Mankell, maar de nukkige weduwnaar Nyman is mooi uitgewerkt en ook verder zijn karakter- en sfeertekening en plot heel aardig. Genberg (auteur van meer dan 200 romans) is een van de meest uitgeleende schrijvers in Zweedse openbare bibliotheken, zijn werk werd bekroond door het Scandinavische Genootschap voor Misdaadliteratuur. Deze roman (geschreven onder het pseudoniem Christian Aage) is het tweede deel uit de tiendelige Nyman-reeks. Normale druk.
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.