Skip to main content

Persbericht: #HACK van ARhus begeleidt jongeren in hun ondernemerschap

#HACK van ARhus begeleidt jongeren in hun ondernemerschap

PERSBERICHT                                                                                                   Roeselare, 15 november 2022

Met #HACK, de jongerenwerking van ARhus, wil het Roeselaarse kenniscentrum de bibliotheek op een innovatieve manier relevant maken voor alle jongeren tussen 14 en 24 jaar. Welke kennis en vaardigheden zijn voor jongeren belangrijk? Hoe willen jongeren kennis delen (met elkaar)? “#HACK is een plaats waar jongeren onvoorwaardelijk welkom zijn om vragen te stellen, om zelf te organiseren en/of om deel te nemen aan diverse projecten. Wij noemen dit #HACK’s,” verduidelijkt Jasper Dejonckheere, medewerker jongeren bij ARhus in Roeselare. “Vraaggerichte kennisdeling en talentontwikkeling staan centraal en zorgen voor een ontmoeting die gebaseerd is op gemeenschappelijke interesses. In het #HACKpand (naast Vida Design) is elke jongere welkom, los van kwetsbaarheden, achtergrond, religie, geaardheid, handicap, enz.”, vult Deniza Miftari aan.

Ondernemerschap in #HACKpand

Naast elkaar ontmoeten of deelnemen aan gratis workshops ontwikkelen jongeren ook ondernemersvaardigheden. #HACK geeft jongeren eigenaarschap, zet ze aan het roer en stimuleert burgerzin en ondernemerschap. “Jongeren die hun talent en verantwoordelijkheidszin koppelen binnen een eigen project krijgen de titel 'Local hero'. Dat wil zeggen dat elke #HACK, vb. rond thema’s als mode, muziek, boeken, …  momenteel geleid wordt door jongeren, niet door ons,” verduidelijken Jasper en Deniza.

Deze vorm van ondernemerschap groeit bottom-up en gebeurt in de safe space die het #HACKpand voor jongeren is. De medewerkers van ARhus vangen onzekerheden op, ondersteunen waar nodig en er is ook ruimte voor falen. Want ook dat is ondernemerschap.

Zelfstandig ondernemerschap in #HACKpand

Als ‘Local Hero’ een eigen #HACK leiden is vaak een springplank naar een andere vorm van ondernemerschap. Ideeën krijgen sneller vorm en ook de haalbaarheid van die ideeën verbetert gedurende de tijd. Daarom ging ARhus sinds begin 2022 een partnerschap aan met HAVEN, een organisatie die gespecialiseerd is in het ondersteunen van jonge ondernemers die geen economische kennis of achtergrond hebben. “Zo kunnen jongeren met coaching van mij én economische begeleiding van HAVEN hun eigen bedrijf opstarten als zelfstandig ondernemer,” legt Jasper uit. “Zelfstandig ondernemer worden is een stap die je niet zomaar zet. Het moet een weloverwogen beslissing zijn. Het voortraject is gratis en kan op elk moment ook op pauze of stop gezet worden.”

Salma en Nel zijn twee jongeren die begin 2022 de stap zetten. Zij doorliepen het hele traject en zijn een half jaar aangesloten bij HAVEN. Lees hier meer over hun traject. Op die pagina vind je ook meer info over de begeleiding die ARhus en HAVEN aanbieden aan ondernemende jongeren.

"Fotografie is iets waar ik altijd mee bezig ben geweest als hobby. Na een tijdje begonnen mensen te vragen om iets voor hen te doen. [...] Jasper heeft me eigenlijk het traject uitgelegd, volledig vrijblijvend. […] Zo is de bal aan het rollen gegaan." – Nel, zelfstandig fotograaf

"Henna tattoos zetten is een deel van mij omdat ik Marrokaanse roots heb. Mijn omgeving vertelde: 'je moet daar iets mee doen, want het is echt goed!'" – Salma, zelfstandig henna-artieste