Help! Ik was op TV!
Inge Bergh
Inge Bergh (Auteur), Inge Misschaert (Auteur), Steven Coppens (Medewerker), Rein Coppens (Medewerker)
1 exemplaar
Beschikbaarheid | Uitgave | Plaats in de bib |
---|---|---|
Magazijn |
Lannoo, 2013 |
MAGAZIJN : SCHOOLCOLLECTIE : ENKEL NA MAGAZIJNRESERVATIE : ![]()
Dieren |
15/09/2013
Dieren in nesten is het resultaat van een samenwerking tussen de Vlaamse openbare omroep Eén en uitgeverij Lannoo. In het recentste seizoen van het gelijknamige televisieprogramma gaan vader Steven Coppens en zijn achtjarige zoon Rein op tocht om de natuur in eigen land te verkennen. De Belgische fauna en flora wordt voorgesteld als even verrassend, leerrijk en avontuurlijk als die in verre landen. Het uitgangspunt is dus dat je helemaal niet ver hoeft te reizen om interessante natuurelementen te vinden.
In de inleiding op dit boek worden vader en zoon avonturiers voorgesteld, alsook hun kano en benodigdheden. Op de kaart vooraan kan de lezer hun trip volgen, van La Roche over Luik, Limburg, Brabant, Antwerpen, Oost-Vlaanderen tot de kust.
Elk van de hoofdstukken neemt een fragment uit het dagboek van Rein op, wat zorgt voor een directe en levendige benadering en voor herkenbaarheid bij een jonge lezer. Elke plek die vader en zoon bezoeken, wordt kort geïntroduceerd, met daaraan verbonden de voorstelling van een twintigtal dieren die je op deze plekken kunt vinden. Onder meer de bever, de ringslang, de vleermuis en de ever passeren de revue, alsook de gewonere vlinder, het rund, de bordercollie. Van elk dier is er een identiteitsfiche die de naam, familie, lengte, voedsel enz. kort vermeldt. Naast tips om het dier in kwestie te kunnen spotten lees je ook weetjes over de dieren, afgewisseld met instructies voor de woudloper. Het boek vertelt je daarnaast ook hoe je een wandelstok, een vlindernet en dergelijke kunt maken.
Tussendoor vind je ook quizjes onder de noemer ‘Weet jij het’ die peilen naar kennis. Achteraan vind je oplossingen opgesomd. Al met al een helder geschreven boekje over een aantal dieren die in ons land kunt vinden.
[Jurgen Demeester]
Jannie van der Leer
Deze ‘gids voor dierenliefhebbers’ is het logboek dat Rein en zijn vader Steven bijhielden op hun kanotocht door België. Het handzame boek, dat is vormgegeven als een schrift, begint met suggesties voor de voorbereiding van zo’n tocht. De (quasi handschrift)letter is aan de kleine kant, maar alle tekst is goed leesbaar. Van de (23) dieren die Steven en Rein tegenkomen, is een sprekende kleurenfoto opgenomen en een kaart uit een 'systeembak' met kenmerken. Kinderen krijgen tips om het dier zelf te spotten (ook bijzondere dieren als de vuursalamander en vroedmeesterpad). Leuk is dat die informatie extra goed zal blijven hangen omdat er veel vanaf hangt: gaat het lukken het dier te zien? Kinderen kunnen hun kennis bovendien testen met meerkeuzevragen (antwoorden staan achterin). Aan het eind van elk hoofdstuk staan doe-opdrachten, bv.: ‘Maak je eigen wandelstok, schuilhut of kompas’. De flaptekst richt zich alleen tot kinderen in België. Maar ook Nederlandse kinderen mogen zich aangesproken voelen, want het zou jammer zijn als dit aanstekelijke ‘dierenontdekboek’ aan hun neus voorbijging. Vanaf ca. 8 t/m 12 jaar.
Tanja Maes
ua/an/22 j
Het programma ‘Dieren in nesten’ is welgekend in België. In dit boek gaan we samen met Steven Coppens en zijn zoon Rein dwars door de Belgische natuur. Ze doen dat op een speciale manier: met een kano en de nodige dingen voor een ... safari. Ze varen door tien verschillende regio’s en hebben van hun reis een knap logboek bijgehouden. Het boek ziet er uit als een schrift. Rein en Steven schrijven er stukjes in, elk op hun niveau. Ook krijg je af en toe een fiche of steekkaart, een ‘identikit’ van een bepaald dier. Je vindt er de naam, klasse, familie, lengte, gewicht, voeding, lievelingsmenu en dag- of nachtdier op terug. Op de fiches is er in het rood een woord omcirkeld of onderstreept, net als in een echt logboek. Dat maakt alles wat speels en wat avontuurlijk. De logboekstukjes van Rein en Steven staan in een ander lettertype, dat wat aanleunt bij een gewoon handschrift. Dat maakt het wat moeilijker om te lezen, maar geeft ook structuur aan het logboek. Je weet dat dit stukjes uit hun dagboek zijn. Andere teksten gaan over de dieren die de avonturiers tegenkwamen op hun tocht. En dat zijn er heel wat: 23 verschillende, interessante dieren, waarvan je er niet bij stilstaat dat die in ons land leven. Bij elk dier krijg je mooie foto’s en een identikit. Je vindt ook tips waar je dieren kan vinden en observeren. Vervolgens kan je je kennis nog eens testen met de meerkeuzevragen. De antwoorden staan achteraan in het boek. Elk hoofdstuk sluit af met doe-opdrachten. Die zijn heel leuk en gevarieerd. Het belangrijkste is dat ze haalbaar zijn. Je leert je eigen wandelstok maken, of een schuilhut en zelfs een kompas. Dit boekje is klein van formaat, maar groots van inhoud: het puilt uit van praktische tips, survivalkneepjes, dierenweetjes en leuke doe-dingen. Een aanrader voor dierenliefhebbers en avonturiers!
Laat hieronder weten op welk e-mailadres je een bericht wil krijgen als dit item beschikbaar is. Dit is geen reservering. Je krijgt geen voorrang om dit item te lenen.
Je gaat akkoord dat we je een mail sturen om je aanvraag te bevestigen en je te verwittigen wanneer jouw artikel binnen is. Deze mails zijn eenmalig. Je kan je toestemming op elk moment intrekken via de link in de bevestigingsmail.