Skip to main content

Zoekresultaten

Specification
Materiaal
Leeftijd
Uitgever
Onderwerpen
Auteur
Inlezer
Uitvoerder
Recensie
Genre
Uitgegeven tussen

112 Resultaten

Sorteren op
Boek

De barst in België ...is er altijd al geweest

Jos Bouveroux (Auteur)

Bouveroux stelt dat België "toevallig" tot stand is gekomen. Er is, zo signaleert hij, nooit sprake geweest van enig natiegevoel. Men heeft eerst geprobeerd om van België een eentalig-Franse staat te maken, maar dat is niet gelukt. En nadien kwam het federalisme, een poging om het autonomiestreven van de Vlamingen onder controle te krijgen. Maar intussen heeft de constructie zich volgens hem hopeloos vast gereden.

Boek

Vlaamse beweging, sociale beweging?

Lode Wils (Auteur)

Geschiedenis van de Vlaamse beweging in België van 1830 tot 1970, met nadruk op de sociale aspecten van de beweging.

Uitgever

Ertsberg (2023)

Taal
Onderwerp
Doelgroep
Beschikbaar
Boek

Wat met Brussel? : uitdagende perspectieven voor de hoofdstad

Chris Dewitte (Redacteur)

Essays over de rol van Brussel in een steeds autonomer wordend Vlaanderen.

Boek

Land op de tweesprong : Gravensteengroep : manifesten ter ontgrendeling van Vlaanderen

Jean Pierre Rondas (Redacteur), Etienne Vermeersch (Medewerker), Frans-Jos Verdoodt (Medewerker), Ludo Abicht (Medewerker)

Land op de tweesprong is een argumentenboek van de Gravensteengroep dat de vergrendeling van de Vlaamse meerderheid aanklaagt en de regeerakkoorden van Di Rupo analyseert. Auteurs als Jean-Pierre Rondas, Etienne Vermeersch, Ludo Abicht of Jan Verheyen analyseren de vergrendelde Belgische situatie en doen voorstellen voor uitwegen uit de gevestigde compromissencultuur.