De Amerikaanse erfgename van een fortuin gebruikt in de eerste helft van de 19e eeuw haar rijkdom om haar passie voor plantkunde te ontwikkelen en bereist daarvoor de hele wereld.
De jonge Irma Vitale waagt de oversteek van het kleine bergdorpje Opi in de Abruzzen naar het verre Amerika. Ze hoopt daar het geluk te vinden en als couturière furore te maken. Door haar uitzonderlijk borduurtalent en haar doorzettingsvermogen kan ze bij een couturière aan de slag. Toch wordt Irma voor het eerst gelukkig in Amerika wanneer ze haar leven over een andere boeg gooit.
Tegen de achtergrond van het Risorgimento, de roerige jaren van de Italiaanse eenwording (1815-70), blikt Carlino Altoviti terug op de hindernissen die een jongeman moet overwinnen om volwassen te worden en op zijn worsteling met de liefde en politieke idealen. Portret van het verval van het eeuwenoude feodale regime.