Een gezelschap oude vrienden reist met verschillende auto's in de vrijdagavondfiles door sneeuwbuien vanuit Amsterdam naar een Drentse buitenhuisje. Ze hebben elkaar op de universiteit leren kennen en vieren dit weekend hun 25-jarige reünie. Ze zijn getrouwd of al dan niet in harmonie gescheiden, ze zijn ongehuwd maar niet kinderloos, of kinderloos maar niet alleenstaand, of zelfs van twee walletjes etend. Vermoeid en vertraagd bereikt de hele club, inclusief meegekomen kroost en oude aanhang, de bestemming. Het feest kan beginnen.
Druk bezig zijn en een overvolle agenda hebben is in deze tijd synoniem met een succesvol bestaan. Hermsen schetst de politieke en sociale gevolgen van onze rusteloze en in meerdere opzichten op drift geraakte samenleving. Vanuit het gedachtegoed van Bergson, Bloch, Sloterdijk en Levinas ontwikkelt ze een nieuwe visie op het fenomeen tijd. Tegen de huidige tijdgeest in verkent zij het belang van rust, verveling, aandacht en wachten.
Bundel essays die de auteur (1961) de afgelopen twintig jaar schreef en waarin ze een vurig pleidooi houdt voor meer tijd en aandacht voor en waardering van kunst.
Een jonge Amsterdamse probeert in 1925 in Londen te ontdekken wat er in de Eerste Wereldoorlog met haar vader gebeurd is en raakt zo in contact met leden van de Bloomsbury Group.
Dialoog in het hiernamaals tussen de filosofes Rosa Luxemburg en Hannah Arendt over actuele zaken als waarheid en leugen en de verhouding tussen economie en filosofie.
Essays over filosofie, kunst, cultuur en onderwijs, die nieuwe manieren ontvouwen van hoopvol denken en die kunnen inspireren om een uitweg uit de crisis te vinden en veranderingen op gang te brengen.