Zoekresultaten

Specification
Materiaal
Fictie of Non-fictie
Taal
Muziek of film
Uitgever
Onderwerpen
Auteur
Uitvoerder
Recensie
Genre
Uitgegeven tussen

23 Resultaten

Sorteren op
Boek

De vloek van Osama : tien jaar die de wereld hebben verscheurd

Rudi Vranckx (Auteur)

Vranckx blikt terug op ingrijpende gebeurtenissen uit het voorbije decennium. Vertrekkend bij de aanslagen op 11 september 2001, waarvan de nasleep nog steeds een grote impact heeft op het globale politieke landschap, beschrijft hij de toestand van de Verenigde Staten, de nasleep van de twee oorlogen die dat land begon, met de huidige economische en financiële crisis als gevolg, maar ook de verkiezing van Barack Obama. Naast de oorlog in het Midden-Oosten komt ook de Arabische Lente aan bod, met een jonge generatie die gelooft in een nieuwe start.

Boek

De zwarte wieg : Irak, nazi's en neoconservatieven

Jef Lambrecht (Auteur)

Politieke beschouwing over de mogelijke verbanden tussen de kwestie-Irak, het fascistische gedachtegoed en het neoconservatisme in de Verenigde Staten.

Boek

Staat van ontkenning

Bob Woodward (Auteur)

Verslag van een journalistiek onderzoek naar de achtergronden en totstandkoming van het beleid van de Amerikaanse regering ten aanzien van de oorlog in Irak.

Boek

Cruciale beslissingen

George W. Bush (Auteur)

Memoires van Georges W. Bush (1946), president van de Verenigde Staten van 2001-2009.

Boek

Het aanvalsplan

Bob Woodward (Auteur)

Journalistiek onderzoek naar het besluitvormingsproces van de Amerikaanse regering om in maart 2003 een oorlog tegen Irak te beginnen.

Dvd

Shock and awe

Rob Reiner (Regisseur), Woody Harrelson (Acteur), James Marsden (Acteur), Tommy Lee Jones (Acteur)

Een groep journalisten die werkt voor het mediaconcern Knight Ridder twijfelt aan de verklaring van de regering Bush dat Saddam Hoessein beschikt over massavernietigingswapens.