Verzameling bekende en nieuwe vinger- en handversjes en enige liedjes. Veel spelletjes zijn te zien op de bijbehorende dvd. Met kleine, fantasierijke kleurenillustraties. Vanaf ca. 2 t/m 6 jaar.
Geen saaie invuloefeningen en meerkeuzevragen, maar leerlingen die actief nadenken en praten over de betekenis van woorden.\n\nDobbelwoorden is hét spel om leerlingen op een leuke, maar vooral interactieve manier te laten oefenen met woorden die jij hebt geselecteerd binnen een thema.\n\nOp verschillende manieren gaan leerlingen in teamverband aan de slag met diverse woordgroep-woorden. Ze gebruiken opdrachtkaarten, escapekaarten en kanskaarten, om zo snel mogelijk over de finish te komen.
Twintig verhalen en moppen over de unieke thuisomgevingen van verschillende kinderen. Zo viert Savannah Koningsdag op Curaçao en woont Ties op een woonboot. Om samen met twee tot vier personen voor te dragen, waarbij ieder zijn eigen tekst of rol heeft. Met kleurenillustraties. Makkelijk te lezen. Vanaf ca. 8 jaar.
Met leeshelden kan je de leesmotivatie en het leesbegrip van leerlingen uit het tweede en derde leerjaar verhogen door extra leeskansen aan te bieden in de bibliotheek. In kader van dit project werden verschillende materialen ontwikkelt die je kan downloaden via https://www.vlaamsbrabant.be/nl/leeshelden/lesmateriaal-leeshelden#toc-0--0. Deze map bevat 5 lessenpakketen met laagdrempelige leesbevorderende activiteiten \ndie kunnen gebruikt worden in de lessen Nederlands of muzische vorming, 6 activiteitenfiches en 2 infofiches (A4 en A3) 'Hoe een klasbib oprichten?'
Deze didactische handleiding bij Bas, ga je mee? bevat bij elke plaat een verhaal om voor te lezen, vragen bij het verhaal en de plaat, taalspelletjes en liedjes. Hierdoor heeft dit prentenboek een speels, educatief karakter.
NT2-cahier over het vergroten van taalvaardigheid door filmlessen, met leerdoelen die betrekking hebben op woordenschat, taalbegrip, taalgebruik en lichaamstaal in de context van filmscènes.
Werkboek met liedjes of smartlappen voor kinderen in de basisschoolleeftijd, te gebruiken als kapstok om over emoties te praten en de woordenschat hierover te vergroten.
Hoe maak je met kinderen of jongeren op kindvriendelijke wijze moeilijke onderwerpen bespreekbaar? Hoe krijg je informatie van ze over henzelf en hun leefomgeving? Inspiratie voor tientallen praktische en creatieve werkvormen, voorbeelden en technieken.
Kim en Mark vinden een egel in de tuin. Ze noemen haar Ella en geven haar water en eten. Maar op een dag is Ella weg. Met gekleurde illustraties. Prentenleesboek voor nieuwkomers. Vanaf ca. 6,5 jaar.