Meneer Kandinsky is een schilder. Op een dag ontsnapt er uit een schilderij waar hij mee bezig is een huppelend blauw paardje. Eerst brengt het paardje hem in de war. Maar stilaan geeft hij zich over aan nieuwe gedachten en ideeën en voelt hij zich vrijer in zijn schilderkunst. Terwijl de buitenwereld dit niet altijd in dank aanvaardt. Over de Russische schilder Kandinsky en zijn werk, en hoe zijn ideeën ontstonden en vorm kregen.
Alexander heeft een draad. Daarmee maakt hij allerlei figuren. Hij kan alles maken wat hij maar wil: meubels, gebruiksvoorwerpen, dieren… Zelfs een stad. Het enige wat hij niet heeft, is een vriend.
Kobe is dol op verzamelen. Al zijn dozen en laden zitten vol. Waar moet hij nu zijn spullen laten? Prentenboek met grote en kleine gedetailleerde kleurenillustraties over verzamelen en musea. Vanaf ca. 5 jaar.
De Chinese muis Lin bezoekt zijn vriend Titus, die met zijn familie in een pottenbakkerij in Delft woont. De kater van de pottenbakker probeert de muizen te vangen. Daarbij breekt hij het pronkstuk van zijn baasje: de vaas voor de prinses. Lin bedenkt een oplossing.
Monsieur Matisse maakt schilderijen in vrolijke kleuren. Als hij ziek wordt, doet hij een geweldige ontdekking. Prentenboek met illustraties in heldere kleuren over de Franse schilder Henry Matisse. Vanaf ca. 5 jaar.
Luuk en Kwastje gaan naar zee om te schilderen. Als Puzemuze uit de lucht komt vallen, gaan ze samen op avontuur. Kennismaking met kunst en met de kunstenaar Mark Rothko (1903-1970). Met illustraties in felle kleuren à la Rotko. Vanaf ca. 5 t/m 8 jaar.
Het beroemde schilderij de Mona Lisa is gestolen uit het museum in Parijs. Agent Rat en agent Wolf achtervolgen de dieven naar Berlijn, Rome, Londen, Barcelona en Amsterdam. Groot hardkartonnen zoekplatenboek met gedetailleerde collageachtige kleurenillustraties. Vanaf ca. 5 jaar.
Prentenboek over het leven van Egon Schiele : zijn grote liefde en buurmeisje Edith, zijn fascinatie voor treinen, zijn tekeningen en schilderijen, zijn leven als soldaat en zijn dood.
Omdat Marie niet binnen de lijntjes kan kleuren, wordt ze naar een bijzonder internaat gestuurd. Daar krijgt ze, in het geheim, schilderles waar ze o.a. paarse kanaries op wieltjes tekent. Prentenboek met expressieve kleurenillustraties en (ook grappige) weetjes over o.a. Cobra-beweging. Vanaf ca. 8 t/m 11 jaar.
Prinses Arabella gaat naar het museum waar ze talrijke klassiekers bezichtigt: de Venus van Milo (Alexandros van Antiochië), Compositie met rood, blauw en geel (Piet Mondriaan), Zonder titel (Keith Haring), Elephant (Alexander Calder), Moederspin (Louise Bourgeois), Balloon dog (Jeff Koons), Het Laatste Avondmaal (Leonardo da Vinci), Floorcake (Claes Oldenburg), Stilleven met blauwe koffiepot (Vincent van Gogh), Nana (Niki de Saint Phalle), Marilyn Monroe 31 (Andy Warhol), Danseresje (Edgar Degas). Het museumgebouw lijkt verdacht goed op het Guggenheim Museum in Bilbao, van Frank Gehry.
Een kleine jongen (ik-figuur) kan niet ophouden met kunst scheppen: de spiegel, muren, kleding en de kat zijn allemaal potentiële kunstwerken. Maar of zijn moeder daar zo blij mee is... Prentenboek met kleurrijke, humoristische illustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Wat is een museum, wie werken er in een museum en wat kun je in een museum doen? Prentenboek met informatie over het museum, met een strip, opdrachten en veel kleurenillustraties. Vanaf ca. 7 jaar, kijkboek vanaf ca. 5 jaar.
Het zat Frida niet altijd mee in het leven, zo kreeg ze een zwaar ongeluk. Liggend op bed begon ze te tekenen. Prentenboek over het leven en werk van de Mexicaanse kunstschilderes Frida Kahlo (1907-1954). Met kleurrijke illustraties. Vanaf ca. 7 jaar.
Meneer René schildert zo goed dat zijn schilderijen echt lijken. Als zijn schilderijen werkelijk echt worden, kan hij krijgen wat hij wil. Dan vraagt mevrouw Roos hem om een schilderij. Prentenboek met kleine en paginagrote kleurenillustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Het verwende prinsesje Arabella heeft maar één wens voor pakjesavond: ze wil Sinterklaas zelf. En Arabella krijgt altijd haar zin. Maar hoe moet het dan met de cadeautjes voor alle andere kinderen? Prentenboek met kleurrijke aquarellen. Vanaf ca. 4 jaar.
René weet niet wat hij moet schilderen. In zijn dromen lukt het wel, dan schildert hij appels en hoeden in de vorm van een appel. Prentenboek over de schilder René Magritte (1898-1967), met paginagrote kleurenillustraties naar zijn werk. Vanaf ca. 5 t/m 7 jaar.
Bekijk met Otto, zijn familie en vrienden de wereld om ons heen. Groot formaat prentenboek met thematisch gerangschikte zoekplaten over o.a. de seizoenen, de stad, sporten, winkelen, feestdagen en vervoer. Met volle, kleurrijke en humoristische illustraties. Vanaf ca. 5 jaar.
Kitoko, die in een burgeroorlog in Afrika zijn familie is verloren, vraagt zich in zijn dromen angstig af of zijn zwangere adoptiemoeder straks nog van hem zal houden. Prentenboek met paginagrote kleurenillustraties waarin Kitoko verbeeld is in beroemde schilderijen. Om te praten over o.a. adoptie. Vanaf ca. 6 jaar.
Nadir en Zenith komen terecht in de verwarrende labyrinten en trappenstelsels van meneer Escher. In zijn wereld is alles anders dan het lijkt. En Nadir en Zenith doen niets liever dan dingen ontdekken die niet bestaan! Groot prentenboek met kleurenillustraties over het werk van de grafische kunstenaar Escher. Vanaf ca. 6 t/m 8 jaar.
Claude (ik-figuur) wist al vroeg dat hij schilder wilde worden. Later gaat hij de natuur in en schildert hij veel buiten. Hij legde er zelfs een tuin voor aan. Prentenboek over de Franse impressionistische schilder Claude Monet (1840-1926), met kleurenillustraties gebaseerd op zijn werk. Voorlezen vanaf ca. 5 t/m 8 jaar.