Felix gaat op kamp, een kamp waar hij niemand kent. Zijn moeder zegt dat hij wel een vriend zal maken. Maar hoe doe je dat? Hoe maak je een vriend? Felix gaat meteen aan de slag en maakt lijstjes met eigenschappen die een goede vriend moet hebben. Maar bestaat er wel een ultiem recept om een vriend te maken?
Een groepje vampiers willen de wereld veroveren, maar ze zijn zo klunzig dat alles mislukt. Lucas en zijn buurmeisje Lotte gaan de strijd met hen aan. Vanaf ca. 10 jaar.
Hondje Fred is bevriend met Wolk. Wanneer de wind Wolk wegblaast, volgt Fred hem. Samen maken ze een geweldige reis. De tekst van de verhalen wordt qua moeilijkheidsgraad opgebouwd.
De fee Bérylune vraagt Tyltyl en zijn zusje Mytyl om de Blauwe Vogel te zoeken die haar zieke kind kan genezen. Hervertelling van toneelstuk van Nobelprijswinnaar Maurice Maeterlinck.
Kix ontfermt zich over de mishandelde hond Sam, maar leeft in vrees dat zijn eigenaar hem komt opeisen. Kix riskeert zijn leven om Sam te bevrijden. Dit leidt tot een bloedstollend nachtelijk avontuur.
De jonge vosjes Rosseel en Reinaerdijn groeien op zonder vader. Hij is al zo lang weg dat ze zich hem nauwelijks kunnen herinneren. Volgens hun moeder was hij een held. Tijdens het stelen van een worst betrapt beer Bruun hen en hij brengt hen naar huis. Dan blijkt dat Bruun hun vader Reinaert goed heeft gekend. Hij vertelt hen verhalen over hem.
Jaspers vader is anders dan andere vaders. Hij doet dingen die andere vaders niet doen. Jasper is gek op hem. Als hij dan geheel onverwacht sterft, is Jasper ontroostbaar.
Een paard zoekt een plek om te overnachten en komt op de kamer van Ali terecht. Het licht absurde verhaal dat hierop volgt, is een opeenvolging van gebeurtenissen die alles en niets met mekaar schijnen te maken hebben.
Spekkie en Sproet zien hoe op straat een gillend meisje in een auto gesleurd wordt. Ze gaan meteen over tot actie. Actie die enigszins overbodig blijkt, want het blijkt te gaan om een filmopname. Later zien ze het meisje weer op de kermis. Toch klopt er iets niet.
Kid Kat moet de verdwenen Elf Tijgers van Noensia vinden. Daarvoor reist hij met zijn vrienden naar Kaplan, het land van de honden. Het boek is voorzien van spionnengadgets en bevat puzzels en codetaal.
Elf spannende mythen en legenden, over de Minotaurus op Kreta, Romulus en Remus die Rome stichtten, de ridders van koning Arthur en een gewelddadige Braziliaanse indiaan. Vanaf ca. 10 t/m 13 jaar.
Een hoogsensitief meisje heeft het moeilijk om de verhuizing van de stad naar een dorp te verwerken. Wanneer ze door een klasgenootje uitgenodigd wordt op een feest in een echt kasteel, lopen de dingen anders dan verwacht.
Ibsen wordt op school erg gepest vanwege zijn roze schoenen. Als hij in een kelder wordt opgesloten, ontmoet hij Hangende Hassan die werkt aan een eeuwigheidsmachine. Voorlezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 8 jaar.
Graaf Claudio en Hero, de dochter van de gouverneur van Messina, willen gaan trouwen. Maar de gemene Don John wil dat verhinderen. Prentvertelling naar het toneelstuk van Shakespeare met sfeervolle kleurentekeningen. Vanaf ca. 10 jaar.
In het laatste jaar van de Tweede Wereldoorlog wordt de jonge Hannah met haar moeder naar een concentratiekamp vervoerd. Daar moet ze zien te overleven. Omkeerboek met historische feiten over de Tweede Wereldoorlog. Vanaf ca. 11 jaar.
De hoogbegaafde Colin is voor de negentiende keer gedumpt door een meisje dat Katherine heet. Hij onderneemt een 'roadtrip' die eindigt in het gehucht Gutshot. Daar ontdekt Colin de waarheid over de liefde en de negentien Katherines. Vanaf ca. 15 jaar.
De 8-jarige Noah loopt weg van huis. In een dorp stuit hij op een vreemde speelgoedwinkel. De oude winkeleigenaar vertelt Noah over zijn bijzondere leven aan de hand van vijf marionetten. Vanaf ca. 15 jaar.
Will woont illegaal in een stacaravan met zijn broertje en manisch-depressieve moeder. Zijn vader vertrok vier jaar geleden op wereldreis. Opeens verdwijnt ook zijn moeder. Precies op het moment van haar verdwijning stierf mijnheer Richard, die net de loterij won.
Hond krijgt gezelschap van Pup. Telkens wanneer Pup overlast veroorzaakt, krijgt Hond de schuld. Hij beklaagt zich bij zijn neef Wolf. Maar wanneer de boze Wolf Pup meeneemt, merkt Hond dat hij hem toch wel mist.