Aan het begin van de 19e eeuw weet een Franse zeeman, die ten onrechte onder onmenselijke omstandigheden op een eilandje gevangen wordt gehouden, na jaren te ontsnappen.
Les Cent Nouvelles nouvelles is een bundel korte verhalen, geschreven in de 15de eeuw voor Filips de Goede, hertog van Bourgondië. De titel refereert aan de Decamerone (1353) van Boccaccio, die eveneens honderd korte verhalen bevat. Net als in de Decamerone blinken de verhalen in deze bundel uit in hun pittige humor en spot met de geestelijkheid en de gezagdragers en zijn ze soms licht erotisch.
Essays door de Vlaamse filosoof (1925-1995) rond het thema athei͏̈stische spiritualiteit: een zoeken naar contact en eenheid met de werkelijkheid zonder God.
Een surrealistische figuur, die de goede dingen wil doen voor Zenobia, van wie hij al vanaf de eerste kennismaking houdt, krijgt te maken krijgt met verschillende uitdagingen.
Nederlandse vertaling van alle poe͏̈tische teksten die de internationaal vermaarde Duitse dichter en vertaler Paul Celan (1920-1970) in de periode 1944-1947 in het Roemeens schreef, met toelichting en nawoord.