Skip to main content

Zoekresultaten

Specification
Leeftijd
Fictie of Non-fictie
Uitgever
Onderwerpen
Auteur
Inlezer
Uitvoerder
Recensie
Genre
Uitgegeven tussen

9 Resultaten

Sorteren op
Daisy-online

Verborgen oorlogsjaren : ondergedoken joodse kinderen getuigen

Herman Vandormael (Interviewer), Annika Vandevelde (Verteller)

Herman Vandormael interviewde 60 Joodse kinderen uit België en Nederland, die tijdens de Tweede Oorlog moesten onderduiken om aan de terreur van het naziregime te ontsnappen. Terwijl duizenden leeftijdsgenootjes naar 'het Oosten' werden gebracht om er vermoord te worden, konden zij terecht in kloosters, internaten of bij 'gewone' mensen, die hun eigen leven op het spel durfden te zetten. Een 'ondergedoken kind' leefde voortdurend in angst voor verraad en deportatie. Na de oorlog volgde in vele gevallen nog het ergste drama: het besef dat het 'tijdelijke' afscheid van ouders, broers, zussen en verwanten definitief was geweest.

Daisy-online

Verhalen van de jongste tijd : reizen langs de rafelranden van het Sovjetblok

Joop Verstraten (Auteur), Annika Vandevelde (Verteller)

Reisverslag over Oost-Europa en landen die vroeger deel uitmaakten van de Sovjet-Unie.

Daisy-online

Het lege ei

Hedwig Van de Velde (Auteur), Annika Vandevelde (Verteller)

In het vijftiende-eeuwse Firenze wil een jongeman architect worden. Hij heeft een ingenieus bouwplan bedacht voor de koepel van de dom. Maar hij krijgt concurrentie.

Daisy-online

Wolf, Hond en Kat

Sylvia Vanden Heede (Auteur), Annika Vandevelde (Verteller)

Kat neemt haar intrek in het bos van Wolf. Maar Wolf is erg bang van Kat. En Kat is erg bang van Hond. Wolf en Hond zijn neven. Als Wolf ziek wordt, wil Hond hem dan ook helpen en verzorgen. Hij zorgt er ook voor dat Kat uit het bos verdreven wordt. Een humoristisch verhaaltje voor eerste lezers.

Uitgever

Luisterpunt (2010)

Taal
Onderwerp
Doelgroep
Daisy-online

Haan naar de maan

Ann Lootens (Auteur), Annika Vandevelde (Verteller)

Peuter Lot gooit in al haar enthousiasme papa's haan tegen de grond. Broer Pim tracht de haan te herstellen. Na de reparatie ziet de haan er wel heel uit, maar ook wel een beetje raar... Een grappig, lief en zeer eenvoudig verhaaltje voor beginnende lezers.

Daisy-online

Durf voor drie

Bart Moeyaert (Auteur), Annika Vandevelde (Verteller)

Drie verhalen met een moeilijke vraag. Wat doe je met een brief die niet voor jou is? Wat doe als je moeder je moe is? Wat kun je doen om de grootste pestkop van school terug te pakken? AVI-E3. Vanaf ca. 7 jaar.

Uitgever

Luisterpunt (2007)

Taal
Doelgroep
Daisy-online

De wet van Bas : misdaadroman

Aster Berkhof (Auteur), Annika Vandevelde (Verteller)

Een procureur wordt belast met het onderzoek naar de moord op een arts.

Uitgever

Luisterpunt (2011)

Taal
Onderwerp
Doelgroep
Daisy-online

2 + 1

Maureen Johnson (Auteur), Jeske Nelissen (Vertaler), Annika Vandevelde (Verteller)

Nina, Avery en Mel zijn al jarenlang hartsvriendinnen. De zomer voor hun laatste middelbare schooljaar worden ze voor het eerst gescheiden: Mel en Avery blijven in New York en Nina volgt een workshop in San Francisco, waar ze verliefd wordt op Steve. Als ze vol verhalen terugkomt, verwacht ze door haar vriendinnen met open armen ontvangen te worden. Maar alles blijkt veranderd te zijn..

Daisy-online

1001 liefdes : de mooiste liefdesbrieven

Koen Stassijns (Samensteller), Ivo Van Strijtem (Samensteller), Annika Vandevelde (Verteller), Jony Verstappe (Verteller)

In twittertijden is het eigenlijk nog zo gek niet om het hart van de geliefde op aloude wijze te veroveren: door het schrijven van een brief. De brieflezing 1001 Liefdes maakt duidelijk dat een brief altijd doel treft. Hoopvolle dromen, verborgen gevoelens, pure passie, warme romantiek, gloeiende haat, eenzaam verdriet of kille pijn? Schrijf een brief. En lees hoe het kan in 1001 Liefdes.

Uitgever

Luisterpunt (2011)

Taal
Onderwerp
Doelgroep