Deze tien interviews met Vlaamse filosofen als Etienne Vermeersch en Jaap Kruithof verschenen eerder in het weekblad Knack. De gesprekken gaan over levensvragen, de dilemma’s van de moderne tijd, de wetenschappelijke uitdagingen en de manier waarop we met elkaar samenleven.
Jarenlang publiceerde de krant De Morgen elke zaterdag in de weekendeditie een brief van Joël De Ceulaer. Uit de actualiteit van die week koos De Ceulaer telkens iemand aan wie hij een brief wilde schrijven. Deze publicatie bundelt de brieven die verschenen in de periode 2019-2022.
Dit boek is een verhelderende zoektocht naar de grondslagen van onze vertegenwoordigende democratie en een verfrissend geluid in de aanzwellende kakofonie van doemdenkers. Het belicht ook uitgebreid de actuele discussie over mensenrechten en doet concrete aanbevelingen voor wie ons systeem genegen is.
In een persoonlijke brief aan Bart De Wever blikt journalist Joël De Ceulaer, die hem altijd op de voet heeft gevolgd, terug op de eerste fase van een indrukwekkend en controversieel politiek parcours.
Jarenlang publiceerde de morgen elke zaterdag in de weekendkrant een brief van Joël De Ceulaer. Uit de actualiteit van die week koos De Ceulaer telkens iemand aan wie hij een brief wilde schrijven. Deze publicatie bundelt de brieven die verschenen in de periode 2019-2022.
André Léonard en Etienne Vermeersch, twee geschoolde filosofen, praten in dit boek over de ideeën en ervaringen die hun leven hebben bepaald. Ze gaan in debat over de grote thema's die geloof en wetenschap aan de orde stellen en ze bespreken de uitdagingen die vandaag en morgen op ons afkomen.
Deze tien interviews met Vlaamse filosofen als Etienne Vermeersch en Jaap Kruithof verschenen eerder in het weekblad Knack. De gesprekken gaan over levensvragen, de dilemma’s van de moderne tijd, de wetenschappelijke uitdagingen en de manier waarop we met elkaar samenleven.
Door sabotage van een kerncentrale valt in het hele land de stroom uit. De premier moet kiezen: als ze de elektriciteitsvoorziening herstelt, zal haar ontvoerde dochter gedood worden.