7 juni 1692. Het leven in Port Royal, Jamaica, wordt letterlijk door elkaar geschud wanneer een enorme aardbeving, gevolgd door een tsunami, de stad met de grond gelijk maakt. De helft van de havenstad verdwijnt voorgoed onder water, ook de synagoge waaronder een fabelachtige piratenschat verborgen ligt. De directeur van het WITCH, een school voor superbegaafde kinderen, stuurt zijn leerling Harry naar het verleden, op zoek naar de schat.
Ping Jing mist Jak. De andere dieren zeggen dat hij een boef is. Daar gelooft Ping Jing niks van. Ever is weer verliefd op Jak. Maar durft hij haar dat ook te vertellen? Vanaf ca. 7 jaar.
Tom staat elke dag op de uitkijk boven het dorp. Want hij weet zeker dat de piraten komen. Steeds denkt hij een piratenschip te zien, maar blijkt het vals alarm en heeft iedereen zich voor niets verstopt. Zullen de piraten nog komen? Prentenboek met grappige, kleurrijke tekeningen. Vanaf ca. 4 jaar.
Mie Raat is piraat. Ze is voor niets bang. Ze wil buit! Dus gaat ze op reis. Maar vindt ze wel buit? Of komt ze met iets anders terug? Oplopend van AVI-M3 t/m AVI-M4. Vanaf ca. 6 jaar.
Gerlof, 15 jaar oud, zoon van een rijke koopman, gaat voor het eerst mee op handelsreis om de havens en markten van het Hanzeverbond te leren kennen. Midden op zee wordt het schip gekaapt door een beruchte piratenbende. Vanaf ca. 11 jaar.
Een groep piraten vindt op een dag een mandje op zee waar een baby in ligt. Ze besluiten het meisje te houden. Zelda groeit op tot de stoerste piraat van allemaal. Prentenboek met paginagrote, kleurrijke illustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Piraat Puck gaat naar het jaarlijkse piratenfeest. Ze mag voor de eerste keer meedoen aan de piratenspelen. Puck wil heel graag winnen. Zal het haar lukken? AVI-M5. Vanaf ca. 8 jaar.
Michiel woont naast de familie Donderbus, een piratenfamilie. Hij vindt het geweldig. Als hij hoort dat ze terug naar zee willen omdat ze zich vervelen, neemt hij hen mee naar een piratenpretpark. Het lijkt een goed idee, maar al snel loopt het mis.
In de straat van Michiel ontstaat een burenruzie tussen een piratengezin en een ninja-familie. De onenigheid is grotendeels gebaseerd op vooroordelen. Als oplossing organiseert men een buurttoernooi. Wie die strijd verliest, moet de straat verlaten.
Puck en haar pleegmoeder Latifa beschermen de zee. Ze jagen op schippers die rommel in zee gooien. Op een dag is Pucks papegaai weg. Raaf is ontvoerd! Wat wil Kapitein Bruloei? AVI-M5. Vanaf ca. 8 jaar.
Geronimo schiet professor Wanrok te hulp. Ze gebruiken de tijdmachine om een aapje terug te brengen naar het eiland Mauritius in de zeventiende eeuw. Maar dan crasht de tijdmachine en belanden ze tussen de gevaarlijke piraten. Voorlezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 9 jaar.
Vleermuis Bat Pat en de Silver Kids Leo, Martin en Rebecca ontmoeten de geest van Kapitein Goudtand. Hij is op zoek naar zijn verloren schat. Maar wat is die schat eigenlijk? AVI-M5. Vanaf ca. 8 jaar.
Siri (10, ik-figuur) ziet dat haar jongere zusje Miki wordt ontvoerd door de kwaadaardige, beruchte piraat Witkop. Hij dwingt kinderen om in een diamantmijn te werken en veel kinderen overleven het niet. Siri zet alles op alles om haar zusje te bevrijden. Vanaf ca. 10 jaar.
Daan en Bel (6) wonen op een schip. Net als hun broer Bas. Ze zoeken een schat, maken grapjes en bakken een taart. Oplopend van AVI-Start t/m AVI-M4. Vanaf ca. 6 jaar.
Vader Piraat vindt het tijd dat Aadje Piraatje leert lezen. Maar gaat dat wel lukken met al die woeste piraten aan boord? Oblong prentenboek met grappige kleurenillustraties en tekst op rijm, ook samenleesverhalen. AVI-Start. Vanaf ca. 6 jaar.
Draakje Kokosnoot gaat samen met zijn vriendinnetje Matilda het stekelvarken op hun vlot op vakantie naar het Schildpaddeneiland. Maar dan zien ze de piratenboot van Jim de Verschrikkelijke naderen. Voorlezen vanaf ca. 5 jaar, zelf lezen vanaf ca. 7 jaar.
Pier heeft maar één hand. Aat heeft maar één oog. Samen zijn ze één piraat. Ze gaan mee op een schip vol piraten. Stripverhaal op AVI-M4. Vanaf ca. 7 jaar.
Als Rowan wees geworden is, gaat ze op zoek naar haar oom Groenbaard. Hij blijkt piraat te zijn. Samen gaan ze op zoek naar de schat van opa Henry. Voorlezen vanaf ca. 8 jaar, zelf lezen vanaf ca. 9 jaar.
Piraat Graat is de baas op zijn schip. Hij vindt een schatkaart. Hij gaat op zoek gaat naar de schat en beleeft allerlei avonturen. Met informatie over piraten en de zee. Verhaal AVI-E4, informatie AVI-E5. Vanaf ca. 7,5 jaar.