De auteur legt uit welke wiskunde nodig is voor een goed begrip van de coronapandemie en reflecteert op wat lockdowns en andere maatregelen werkelijk opleveren, wat ze met hemzelf en zijn landgenoten doen, geestelijk, sociaal, fysiek.
Analyse van de samenleving die een metamorfose heeft ondergaan, maar waarbij de mens zelf niet wezenlijk is veranderd, die streeft nog altijd naar geluk, maar zou daarbij imperfectie anders moeten waarderen.
Filosofisch opstel over het gedachtengoed van de Nederlandse wijsgeren Desiderius Erasmus (1469-1536) en Benedictus de Spinoza (1632-1677) en hun invloed op de morele filosofie.
Filosofische analyse over de individuele en maatschappelijke impact van het verdwijnen van rituelen in de moderne, door neoliberalisme beïnvloedde samenleving.
Filosofische analyse van de commercialisering van verhalen in de kapitalistische samenleving, met aandacht voor de daardoor ontstane narratieve crisis die verhalen ontdoet van hun vermogen om betekenis te geven en mensen met elkaar te verbinden.
Herinterpretatie van John Rawls' 'A theory of justice', waarin de schrijfster meent dat Rawls vrijheidsprincipe pas betekenis krijgt als het wordt uitgedrukt in termen van vrijheid en mogelijkheden gebaseerd op de persoonlijke en sociale omstandigheden.