Semmier is een vluchteling uit Irak die in Nederland asiel aanvraagt. Hij schrijft over de negen jaar die hij in een asielzoekerscentrum verblijft. Verhaal in makkelijke woorden en korte zinnen.
Wael (ik-persoon) groeide op in Syrië en was 19 toen de oorlog uitbrak. Lees over zijn vlucht naar Nederland, via onder meer Italië, en over de asielprocedure. Vanaf ca. 15 jaar.
Geschiedenis van de vluchtelingen die vanaf de zestiende eeuw tot nu naar Nederland kwamen, hun kansen en obstakels en de wijze waarop ze een nieuw bestaan opbouwden.
Autobiografisch relaas van een transvrouw die van Mexico naar Nederland vlucht, waar ze een moeizame weg aflegt naar het vinden van een veilig thuis, en de vrijheid om te mogen zijn wie ze werkelijk is.
Een weinig presterende rechtenstudent van rijke ouders veroorzaakt zwaar letsel bij een feut, een feit dat moet worden weggepoetst in zijn kringen, en wordt verliefd op een moslima wat op wederzijdse vooroordelen stuit.
Deels gefictionaliseerde vertelling in briefvorm, gebaseerd op een waargebeurd levensverhaal, over een Syrische activist en diens traumatische ervaringen in een martelgevangenis.